تیتر اخبار | < بایگانی
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی‌آملی:
نمایشگاه کتاب می‌تواند ارتباط مولفان را با مخاطبان توسعه بخشد
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی مراسم افتتاحیه کنگره بین...
نظریه عقلانیت وحیانی، سامانه معرفتی برای تولید علوم دینی، حوزوی و دانشگاهی
اثری ارزشمند از آیت الله العظمی جوادی آملی:
کتاب «امامت؛ منشأ حیات خردمندانه بشر» در نمایشگاه کتاب تهران
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در نشست علمی مطرح کرد؛
رابطه جهان بینی الهی با نظریه علم دینی/ نقش علم دینی در تمدن سازی
آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق بیان فرمودند:
ممكن نیست كسی خلاف كند و آبرویش نرود
آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق بیان داشتند:
کلام ائمه(ع) تفسیر آیات قرآن است/ علاقه و محبت مردم به قرآن و عترت سرمایه است

دیگر اخبار
تاکید بر نشر و ترویج علوم علوی/ توشه ابدی انسان از انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می آید

تاکید بر نشر و ترویج علوم علوی/ توشه ابدی انسان از انس با قرآن و نهج البلاغه به دست می آید

کلیپ تصویری؛ مقام عید فطر: ضیافت الله «ادب بندگی 30»

کلیپ تصویری؛ مقام عید فطر: ضیافت الله «ادب بندگی 30»

رویت هلال ماه شوال المکرم ۱۴۳۹ هجری قمری

رویت هلال ماه شوال المکرم ۱۴۳۹ هجری قمری

وداع با ماه مبارک رمضان در بيان امام سجاد(ع)

وداع با ماه مبارک رمضان در بيان امام سجاد(ع)

نظر آیت‌الله العظمی جوادی آملی درباره میزان زکات فطره

نظر آیت‌الله العظمی جوادی آملی درباره میزان زکات فطره

اقامه نماز آیت الله العظمی جوادی آملی بر پیکر مرحوم آیت الله احمد احمدی

اقامه نماز آیت الله العظمی جوادی آملی بر پیکر مرحوم آیت الله احمد احمدی

نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 6042379
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی:


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی، در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اسراء نیوز؛ صبح امروز دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی در تبریز گشایش یافت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی در این مراسم بیان داشت: تبریز صحنه ایثار و گذشت و شهادت ها و میدان همه خوبی ها و حماسه ها است و  از این مردم عحیب نیست که برای احیای فرهنگ مرجعیت که جایگاه کتاب و سنت الهی است؛ این مجلس باشکوه را برپا کنند.

وی ادامه داد: سلام و دعای والد بزرگوار، حضرت آیت الله جوادی آملی را برای یکایک شما ابلاغ می کنم؛ وقتی عازم این سفر بودم در محضر ایشان بودم که فرمودند به همه عالمان و مومنان شایسته این دیار، سلام و دعای مرا ابلاغ کنید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جوادی آملی با اشاره به عظمت خلقت انسان در نظام آفرینش، خاطر نشان کرد: خدا در آفرینش هیچ موجودی به خود تبریک نگفت اما بعد از آفرینش انسان خود را  احسن الخالقین خطاب کرده و این موجود را اشرف مخلوقات دانست.

وی با بیان اینکه خداوند همه جهات کمالی را به انسان داده است؛ افزود: اگر انسان بخواهد در یک نظام اجتماعی پیچیده حیات داشته باشد و راه صحیحی را طی کند؛ صراطی می خواهد که از طریق پیامبر و قرآن میسر است.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در ادامه به اهمیت جایگاه مرجعیت شیعه پرداخته و تاکید کرد: مرجعیت شیعه عصاره همه انبیا و اولیا و اوصیا است و هیچ مرتبه ای وجود ندارد که این مقام را بشناسد.

وی ادامه داد: تلالو مرجعیت شیعه از این خطه عالمان و حکیمان و ولایتمداران زینت یافت و درود بر این خطه که علامه طباطبایی و امینی را پروراندند که یکی قرآن و دیگری سنت را احیا کرده و به دنیا ارایه کردند.

وی با بیان اینکه مرجعیت شیعه باید به جایگاه خود برگردد؛ تصریح کرد: تقویت این پایگاه، تقویت اسلام و تشیع است و پیروان این مکتب در سراسر دنیا منتظرند تا بهترین افتاها را از علما بگیرند تا چراغ راهی برای راهشان اقتباس کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی اذعان داشت: علما باید تا می توانند به مرجعیت شیعی برگردند و عالمانی چون آیت الله بروجردی که فروغ اسلام را جهانی کرد؛ را به ایران و تبریز و قم اهدا کنند.
وی تصریح کرد: مرجعیت و افتا محدود به طهارت و نجاست و مسایل عبادی فردی نیست بلکه امروز اقتصاد، مسایل بین الملل، حقوق بشر و محیط زیست باید سخن حق و درست را از جایگاه مرجعیت شنید؛ مرجعیتی که منابع آن وحیانی یعنی کتاب و سنت است.

وی به دیدار اخیر آیت الله جوادی آملی با رهبر معظم انقلاب اشاره داشته و گفت: در این دیدار تاکید شد که هر ۵۰ سال یک المیزان برای اسلام  لازم است و این یعنی مرجعیت شیعه باید به جایگاه اصلی خود برگردد.

وی بیان داشت: انسان‌های دریادل همانند علامه طباطبایی و جوادی آملی هستند که درّ گرانبهای دین را نشان می‌دهند، اگر ۴۰ سال گذشته علامه طباطبایی تفسیر المیزان داشته، اکنون شاگرد ایشان کتاب تفسیر «تسنیم» را در ۸۰ جلد منتشر کرده است.

وی تاکید کرد: آیت الله جوادی آملی متعلق به جهان اسلام است و آثار ایشان میراث شیعه  و عصاره تلاش همه اندیشمندان شیعه است و مربوط به شخص نیست.

دکتر مرتضی جوادی آملی ضمن تاکید مجدد بر اهمیت جایگاه مرجعیت شیعه در جهان اسلام، بیان داشت: تضعیف مرجعیت آسیب جدی به حرمت نظام و ملت شیعه است.

وی اظهار داشت: اگر استحکام جامعه اسلامی و پیشرفت توسعه ملت را انتظار داریم، باید بیت مرجعیت را در حد و شأن خود اداره کنیم، این دفتر که تاسیس شده برای شخص نیست بلکه مردمی است.

وی ادامه داد: دفاتر مرجعیت باید قلعه و دژ اسلام باشد و مردم به راحتی به آن تکیه کنند و همه اقشار برای تقویت شیعی جهت گسترش اندیشه‌های والا تلاش کنند.

گفتنی است در این مراسم از تمبر یادبود دفتر آیت الله جوادی آملی با حضور علما و روحانیون و تعدادی از مسئولین رونمایی شد.

لازم به یادآوری است که دفتر آیت الله جوادی آملی در تبریز واقع در خیابان دارایی روبروی مسجد صاحب الامر(عج) است.