تیتر اخبار | < بایگانی
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی تبيين كرد:
فلسفه حج و تبیین نسبت این عمل عبادی با انسان مدرن و امروزی
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق:
اگر کسی اهل استقامت باشد، خداوند روزی او را تأمین می کند
حضور آیت الله العظمی جوادی آملی در حرم مطهر امام خمینی(س)؛
امام راحل پیام قرآن، عترت و اسلام را به جهانیان منتقل کرد
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی‌آملی:
نمایشگاه کتاب می‌تواند ارتباط مولفان را با مخاطبان توسعه بخشد
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی مراسم افتتاحیه کنگره بین...
نظریه عقلانیت وحیانی، سامانه معرفتی برای تولید علوم دینی، حوزوی و دانشگاهی
اثری ارزشمند از آیت الله العظمی جوادی آملی:
کتاب «امامت؛ منشأ حیات خردمندانه بشر» در نمایشگاه کتاب تهران
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در نشست علمی مطرح کرد؛
رابطه جهان بینی الهی با نظریه علم دینی/ نقش علم دینی در تمدن سازی
آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق بیان فرمودند:
ممكن نیست كسی خلاف كند و آبرویش نرود

دیگر اخبار
آغاز فعالیت های بعثه آیت الله العظمی جوادی آملی در مکه مکرمه

آغاز فعالیت های بعثه آیت الله العظمی جوادی آملی در مکه مکرمه

حوزه‌ و دانشگاهمان را مسجدگونه اداره کنیم/ «توحید» انسان را از اضطراب، اختلاس، رشوه و ربا نجات می‌دهد

حوزه‌ و دانشگاهمان را مسجدگونه اداره کنیم/ «توحید» انسان را از اضطراب، اختلاس، رشوه و ربا نجات می‌دهد

«اربعین گیری» بهترین راه برای دریافت علوم الهی

«اربعین گیری» بهترین راه برای دریافت علوم الهی

در برابر نعمت ولایت، علم و معنویت مسئول هستیم/ انتقاد از ایجاد یأس و نا امیدی در جامعه

در برابر نعمت ولایت، علم و معنویت مسئول هستیم/ انتقاد از ایجاد یأس و نا امیدی در جامعه

«سکینت» پشتوانه ملت است و ما باید آن را در جامعه ایجاد کنیم/ چپاولگرها را شناسایی و توطئه آنها را خنثی کنید

«سکینت» پشتوانه ملت است و ما باید آن را در جامعه ایجاد کنیم/ چپاولگرها را شناسایی و توطئه آنها را خنثی کنید

در راه مقابله با دشمنان به خدا تکیه کنید

در راه مقابله با دشمنان به خدا تکیه کنید

نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 6657338
آيت الله العظمی جوادی آملي:


پايگاه اطلاع‌رساني اسراء: جمعی از اعضای سپاه پاسداران با حضور در حسينيه احمدآباد شهرستان دماوند با آيت الله العظمي جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند، معظم له در این دیدار بیان داشتند: پيامبر را اُسوه خود قرار بدهيد اگر این کارها را انجام دادید اصلاً نگران نباشيد چراکه يقيناً پيروزيد. اين راهي را كه مي‌رويم ان‌شاءالله حق است و اميدواريم ذات اقدس الهي همه ما را تأييد كند و هر دشمني از هر جايي بخواهد آسيبي به اين نظام برساند ذات اقدس الهي او را به عذاب اليم گرفتار كند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني اسراء: جمعی از اعضای سپاه پاسداران  با حضور در حسينيه احمدآباد شهرستان دماوند با آيت الله العظمي جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند.

آيت الله العظمي جوادي آملي در اين ديدار ضمن تسلیت ايام شهادت امام محمد باقر(ع) با اشاره به حديثي از آن امام همام، تأسّي از آن ذوات مقدس را مورد تأكيد قرار دادند و بيان داشتند: مسئله مهمّي كه همه مسئولان مخصوصاً شما عزيزان باید در نظر داشته باشید این است خدا فرمود من یک ترازو نازل كردم تا شما خودتان را با ترازوي الهي بسنجيد. وجود مبارك امام باقر(ع) به جابر كه از اصحاب خاصّ اوست فرمود خودت را با قرآن بسنج، قرآن ترازو و  سنجش است و سنگ این ترازو هم حق است؛ قرآن هم مي‌گويد: ﴿وَ الْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ﴾ يعني حق و حقيقت را يك طرف مي‌گذراند و دين و عمل ما را در طرف دیگر مي‌گذارند.

ايشان اذعان داشتند: حالا ما اين حق را كجا پيدا كنيم؟ در قرآن فرمود حق از خداست «الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ» پس حق اين است. ما بخواهيم ببينيم چه كسي حق است؟ آنكه از طرف حق آمده يعني وجود مبارك پيغمبر(ص) فرمود مي‌خواهيد اعمالتان را وزن كنيد حق را بايد ببينيد «الحقّ مع الحق و الحقّ مع علي» اين را هم شيعه نقل كرده هم سنّي «الحقّ مع علي و علي يدور مع الحقّ حيث ما دار». اگر اين مسائل براي ما روشن شد، اگر كلّ عالَم صف ببندند ما دیگر نگران نيستيم براي اينكه يا پيروزيم يا شهيد، اگر شهيد هم شديم پيروزيم.

معظم‌له بيان داشتند: حالا اگر براي ما روشن شد كه حق با ماست دیگر نگران نيستيم كه استكبار چه مي‌گويد، صهيونيسم چه كار مي‌كند، ما بايد بدانيم حق چيست. مطلب ديگر اينكه ما پيرو حقّيم، اما صاحب حق ديگري است و همو به ما گفته برو اين كار را بكن من تو را ياري مي‌كنم!

ايشان تأسّي از پيامبر و اهل بيت(عليهم السلام) را راه پيروزي بر دشمنان دانستند و بيان داشتند: چرا در قرآن در سوره احزاب به ما فرمود ببينيد پيغمبر چه كار كرد و به او تأسّي كنيد؟! وجود مبارك حضرت امير(ع) می فرماید پيغمبر(ص) در شبی كه فردايش جنگ بدر شروع می شد تا صبح كنار درخت با خدا مناجات مي‌كرد كه گويا اصلاً شب عمليات نيست، شب جنگ نيست، اين به همان «الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ» مرتبط بود. هيچ نگران نبود كه جمعيت ما نسبت به آنها قابل قياس نيست، و لذا قرآن با اين بيان به ما مي‌گويد: «لَقَدْ كانَ لَكُمْ في‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ».

آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کردند: اعمال ما باید طوري باشد كه جز حق چيز ديگری نباشد، آن وقت نصرت و پيروزي هم يقيني است. آدم اين زندگي يارانه‌اي را رها مي‌كند و به آن روح و ريحان مي‌رسد، منتها با هوشمندي، دشمن‌شناسي و دقت.

معظم له ابراز داشتند: اينها كه شهيد شدند واقعا نسبت به ما طلب دارند، اينها را همين زيارت عاشورا و اهل بيت(ع) و قرآن تربيت كرده، اگر خداي ناكرده در قيامت جلوي ما را بگيرند كه چرا خون ما را حفظ نكرديد، ما جوابي نداريم، ما در برابر اينها واقعاً مسئوليم.

ایشان تاکید کردند: ما بايد اين چند نكته را عمل كنيم: بايد قرآن را بدانيم و برابر قرآن عمل كنيم و خودمان را با قرآن بسنجيم. راه ما مشخص است؛ شرق و غرب عالَم عليه ما تهاجم بكنند ما نگران نيستيم براي اينكه ما چيزي را از دست نمي‌دهيم، بلكه اگر ما وظيفه‌مان را انجام داديم بسیاری از برکات نصیب ما می شود، ذات اقدس الهي فرمود: «وَ الَّذينَ جاهَدُوا فينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا». بخش بعدي هم همان سفارش سوره مباركه احزاب است كه پيامبر را اُسوه خود قرار بدهيد اگر این کارها را انجام دادید اصلاً نگران نباشيد چراکه يقيناً پيروزيد. اين راهي را كه مي‌رويم ان‌شاءالله حق است و اميدواريم ذات اقدس الهي همه ما را تأييد كند و هر دشمني از هر جايي بخواهد آسيبي به اين نظام برساند ذات اقدس الهي او را به عذاب اليم گرفتار كند!