تیتر اخبار | < بایگانی
به مناسبت 24 آبان ماه، روز بزرگداشت علامه طباطبایی؛
خُلق قرآنی علامه طباطبایی در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی:
قیام عاشورا؛ الگویی برای تحقق اقتصاد عادلانه
حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی بیان کرد:
قرآن کتاب زندگی است/لزوم پرداختن به مدل‌‎های زیست قرآنی
آيت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق بيان داشتند:
كلمهٴ توحید یك قلعه فرهنگی است/ هیچ كشوری بدون توحید به مقصد نمی رسد
آيت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق بيان داشتند:
ائمه(ع) معلمان فرشته‌ شدن هستند/ قرآن کریم درصدد زنده کردن جامعه بشری است
آیت الله العظمی جوادی آملی در خطبه های نماز عید فطر بیان داشتند:
این کشور به لطف الهی مهد امنیت است/ باید عظمت خود را قدر بدانیم و آن را حفظ کنیم
مصاحبه با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی:
امام علی(ع) و قرآن یک حقیقت و دو چهره‌اند/ رویکرد علوی به قرآن
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی؛
انسانِ باادب، ضعف ها را به خود و کمال را به خدا نسبت می دهد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی؛
منبع ادب و منشأ حدود و مرزهاي انساني از جايگاه الهي است

نمایشگر یک مطلب

دیگر اخبار
میراث آیت الله هاشمی رفسنجانی حفظ نظام، حفظ وحدت، حفظ اعتدال و حفظ عظمت و شکوه ملت ایران است

میراث آیت الله هاشمی رفسنجانی حفظ نظام، حفظ وحدت، حفظ اعتدال و حفظ عظمت و شکوه ملت ایران است

حوزه و دانشگاه باید علمی داشته باشند كه بتواند مشكل جامعه را حل كند

حوزه و دانشگاه باید علمی داشته باشند كه بتواند مشكل جامعه را حل كند

جلد چهل و چهارم تفسیر تسنیم منتشر شد

جلد چهل و چهارم تفسیر تسنیم منتشر شد

اگر آثار هنری با ساختار خلقت هماهنگ باشد ماندگار خواهد شد

اگر آثار هنری با ساختار خلقت هماهنگ باشد ماندگار خواهد شد

همایش ملی «فلسفه عرفان، با تاکید بر آرای علامه ذوفنون حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی» برگزار می گردد

همایش ملی «فلسفه عرفان، با تاکید بر آرای علامه ذوفنون حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی» برگزار می گردد

مراسم سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی در شب 28 صفر و شب آخر صفر

مراسم سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی در شب 28 صفر و شب آخر صفر

شناسه : 6657338
آيت الله العظمی جوادی آملي:


پايگاه اطلاع‌رساني اسراء: جمعی از اعضای سپاه پاسداران با حضور در حسينيه احمدآباد شهرستان دماوند با آيت الله العظمي جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند، معظم له در این دیدار بیان داشتند: پيامبر را اُسوه خود قرار بدهيد اگر این کارها را انجام دادید اصلاً نگران نباشيد چراکه يقيناً پيروزيد. اين راهي را كه مي‌رويم ان‌شاءالله حق است و اميدواريم ذات اقدس الهي همه ما را تأييد كند و هر دشمني از هر جايي بخواهد آسيبي به اين نظام برساند ذات اقدس الهي او را به عذاب اليم گرفتار كند.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني اسراء: جمعی از اعضای سپاه پاسداران  با حضور در حسينيه احمدآباد شهرستان دماوند با آيت الله العظمي جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند.

آيت الله العظمي جوادي آملي در اين ديدار ضمن تسلیت ايام شهادت امام محمد باقر(ع) با اشاره به حديثي از آن امام همام، تأسّي از آن ذوات مقدس را مورد تأكيد قرار دادند و بيان داشتند: مسئله مهمّي كه همه مسئولان مخصوصاً شما عزيزان باید در نظر داشته باشید این است خدا فرمود من یک ترازو نازل كردم تا شما خودتان را با ترازوي الهي بسنجيد. وجود مبارك امام باقر(ع) به جابر كه از اصحاب خاصّ اوست فرمود خودت را با قرآن بسنج، قرآن ترازو و  سنجش است و سنگ این ترازو هم حق است؛ قرآن هم مي‌گويد: ﴿وَ الْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ﴾ يعني حق و حقيقت را يك طرف مي‌گذراند و دين و عمل ما را در طرف دیگر مي‌گذارند.

ايشان اذعان داشتند: حالا ما اين حق را كجا پيدا كنيم؟ در قرآن فرمود حق از خداست «الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ» پس حق اين است. ما بخواهيم ببينيم چه كسي حق است؟ آنكه از طرف حق آمده يعني وجود مبارك پيغمبر(ص) فرمود مي‌خواهيد اعمالتان را وزن كنيد حق را بايد ببينيد «الحقّ مع الحق و الحقّ مع علي» اين را هم شيعه نقل كرده هم سنّي «الحقّ مع علي و علي يدور مع الحقّ حيث ما دار». اگر اين مسائل براي ما روشن شد، اگر كلّ عالَم صف ببندند ما دیگر نگران نيستيم براي اينكه يا پيروزيم يا شهيد، اگر شهيد هم شديم پيروزيم.

معظم‌له بيان داشتند: حالا اگر براي ما روشن شد كه حق با ماست دیگر نگران نيستيم كه استكبار چه مي‌گويد، صهيونيسم چه كار مي‌كند، ما بايد بدانيم حق چيست. مطلب ديگر اينكه ما پيرو حقّيم، اما صاحب حق ديگري است و همو به ما گفته برو اين كار را بكن من تو را ياري مي‌كنم!

ايشان تأسّي از پيامبر و اهل بيت(عليهم السلام) را راه پيروزي بر دشمنان دانستند و بيان داشتند: چرا در قرآن در سوره احزاب به ما فرمود ببينيد پيغمبر چه كار كرد و به او تأسّي كنيد؟! وجود مبارك حضرت امير(ع) می فرماید پيغمبر(ص) در شبی كه فردايش جنگ بدر شروع می شد تا صبح كنار درخت با خدا مناجات مي‌كرد كه گويا اصلاً شب عمليات نيست، شب جنگ نيست، اين به همان «الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ» مرتبط بود. هيچ نگران نبود كه جمعيت ما نسبت به آنها قابل قياس نيست، و لذا قرآن با اين بيان به ما مي‌گويد: «لَقَدْ كانَ لَكُمْ في‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ».

آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کردند: اعمال ما باید طوري باشد كه جز حق چيز ديگری نباشد، آن وقت نصرت و پيروزي هم يقيني است. آدم اين زندگي يارانه‌اي را رها مي‌كند و به آن روح و ريحان مي‌رسد، منتها با هوشمندي، دشمن‌شناسي و دقت.

معظم له ابراز داشتند: اينها كه شهيد شدند واقعا نسبت به ما طلب دارند، اينها را همين زيارت عاشورا و اهل بيت(ع) و قرآن تربيت كرده، اگر خداي ناكرده در قيامت جلوي ما را بگيرند كه چرا خون ما را حفظ نكرديد، ما جوابي نداريم، ما در برابر اينها واقعاً مسئوليم.

ایشان تاکید کردند: ما بايد اين چند نكته را عمل كنيم: بايد قرآن را بدانيم و برابر قرآن عمل كنيم و خودمان را با قرآن بسنجيم. راه ما مشخص است؛ شرق و غرب عالَم عليه ما تهاجم بكنند ما نگران نيستيم براي اينكه ما چيزي را از دست نمي‌دهيم، بلكه اگر ما وظيفه‌مان را انجام داديم بسیاری از برکات نصیب ما می شود، ذات اقدس الهي فرمود: «وَ الَّذينَ جاهَدُوا فينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا». بخش بعدي هم همان سفارش سوره مباركه احزاب است كه پيامبر را اُسوه خود قرار بدهيد اگر این کارها را انجام دادید اصلاً نگران نباشيد چراکه يقيناً پيروزيد. اين راهي را كه مي‌رويم ان‌شاءالله حق است و اميدواريم ذات اقدس الهي همه ما را تأييد كند و هر دشمني از هر جايي بخواهد آسيبي به اين نظام برساند ذات اقدس الهي او را به عذاب اليم گرفتار كند!